Idealne oświetlenie przedpokoju – miło, przytulnie i przyjemnie!

Posted by on 18 marca 2014 | 0 comments

Idealne oświetlenie przedpokoju – miło, przytulnie i przyjemnie!

Światło to wynalazek historyczny. Dawno już jednak przestał być czymś zjawiskowym, przez co czasami traktujemy oświetlenie domu (szczególnie przedpokoju) zbyt zwyczajnie. A powinniśmy skupić się nad tym tematem, bo wybór oświetlenia w dzisiejszych czasach jest bardzo duży. I to takiego, które jednocześnie zapewnia komfort w mieszkaniu, daje romantyczny strumień światła, a także jest energooszczędne i dba o nasze domowe rachunki. Jak dobrać oświetlenie do przedpokoju, aby spełniało wszystkie najdogodniejsze warunki? 

Sprawa jest prosta, ale wymaga zastanowienia i odpowiedniego podejścia lokatora do funkcjonalności wnętrza. Należy pamiętać, ze korytarz jest ważny, niemal tak samo jak kuchnia i pokój dzienny. Należy zatem poświęcić temu miejscu tyle samo czasu i włożyć w jego wystrój tyle samo serca, które ofiarowaliśmy salonowi i łazience.

Co więcej! Przecież zazwyczaj przedpokój jest miejscem ciemnym, pozbawionym okien. Niekiedy jest on mały, bez oświetlenia naturalnego, co sprawia, że jest to miejsce bardziej ponure, mało wyeksponowane i smutne. A my takich miejsc nie lubimy. Rozjaśnienie przedpokoju za pomocą światła sztucznego jest bardzo ważne. Warto w takim miejscu zastosować ciekawe oświetlenie, które urozmaici nam ubogą i ponurą przestrzeń. Może najlepszą funkcję spełni lampa sufitowa?

Owszem, mile widziana jest w takim miejscu lampa sufitowa pod postacią żyrandola, która daje obszerny strumień światła, wystarczający na oświetlenie całego przedpokoju.

Możliwe jest także oświetlenie ciekawie wykonanej ściany, np. ściany z kamienia bądź z cegiełki lub wyeksponowanie jakiegoś atrakcyjnego detalu w przedpokoju. Światło w przedpokoju może pełnić zarówno funkcję oświetlenia wnętrza, jak również być formą dekoracyjną pomieszczenia.

Duże znaczenie ma oświetlenie symetryczne stosowane w małych przedpokojach. Jest to oświetlenie w postaci kinkietów. Wówczas wystarczy jedna lub dwie lampy na całe pomieszczenie. Efekt jest zadowalający, gdy lampy są zawieszone na wysokości oczu.

Jak widać odpowiednie oświetlenie wnętrza jest bardzo ważne w każdym domu. Światło nadaje charakteru oraz jest elementem wystroju. Naprawdę warto poświecić trochę czasu, żeby jak najlepiej oświetlić przedpokój. Pamiętajmy, klimat domu zaczyna się już w przedpokoju, jest to jakby nasza wizytówka, o którą zdecydowanie warto dbać.

Dodatkowe źródła.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *