Lampka nocna do czytania – propozycje i pomysły

Posted by on 3 marca 2014 | 0 comments

Lampka nocna do czytania – propozycje i pomysły

Nie ma lepszego relaksu tuz przed położeniem się spać od kilkunastu stron dobrej lektury. Ale tak jak bez ognia nie ma dymu, róży bez kolców tak i nie ma czytania bez światła. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma propozycjami które sprawią ze bez problemu dowiesz się czy naprawdę lokaj zabił i czy Harry Potter podoła po raz kolejny*.

Jakie światło?

Mit o szkodliwym wpływie słabszego światła na wzrok na szczęście nie pokutuje już powszechnie, dlatego zalecamy do czytania dobierać delikatne i łagodne promienie. Nie ma powodu psuć nastroju sypialni halogenowym snopem, a jeśli Twój partner śpi uda ci się w spokoju przeczytać kawałek lektury bez niepotrzebne budzenia. Światło powinno być mało intensywne i kierunkowe, tak byś oświetlał tylko czytane strony i ich okolicę. Ponownie, nie ma powodu przeszkadzać w zasłużonym odpoczynku.

 elegancka lampa

Gdzie postawić?

Naturalnym środowiskiem lampki nocnej będzie oczywiście nocny stolik. Jeśli nie masz takiego meble, możesz użyć mniejszej lampy stojącej ze słabszą żarówką. Dla osób często i długo czytających zalecamy światło podwieszone lub wbudowane w ścianę. Niektóre z nich są dostępne na wyciąganych stelażach, co pozwala czytać w każdym punkcie łóżka. Jeśli posiadasz parę takich lamp, koniecznie zainstaluj dwa wyłączniki, tak by Twój towarzysz wypoczynku nie był uzależniony od Twojego tempa i chęci czytania.

Którą wybrać?

Dostępnych modeli i wzorów jest istne zatrzęsienie, więc na pewno znajdziesz coś odpowiadające Twojemu gustowi oraz wystrojowi sypialni. Pamiętaj tylko o wymienionych wyżej właściwościach światła i łatwo dostępnym wyłączniku na samej lampie – unikaj modeli z przyciskiem na kablu. Jeśli lubisz czytać w różnych pozycjach przyda ci się światło na giętkim stelażu, który sprawi że zawsze dojrzysz litery.

lampa przy łóżku

Co dla dzieci?

W pokoju dziecięcym lampka będzie służyła nie tylko jako pomoc w czytaniu bajek, ale także jako uspokajający stróż nocny w okresie strachu przed ciemnością. Dlatego lepiej gdyby miała możliwość regulowania siły światła i była zaopatrzona w żarówkę energooszczędną. W sklepach znajdziesz szeroki wybór zabawnych i kolorowych modeli które nadadzą przyjemnego tonu pokojowi Twojego dziecka, niektóre z nich mają także opcję rzucania cieni na ścianę, co stwarza świetną atmosferę do czytania bajek.

*Tak, Harry Potter podoła.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *