Jak nastrojowo oświetlić taras?

Posted by on 7 maja 2017 | 0 comments

Jak nastrojowo oświetlić taras?

Girlandy lampek, świece oraz lampiony umożliwią ci nastrojowe oświetlenie tarasu. Planując wystrój swojego salonu na świeżym powietrzu, zadbaj również o tego typu dodatki. Dzięki nim na twoim tarasie zapanuje atmosfera sprzyjająca odpoczynkowi, a długie godziny spędzone na leżaku lub komplecie wypoczynkowym będą jeszcze przyjemniejsze.

Sezon tarasowy jest już w pełni. Długie i ciepłe wieczory sprzyjają spędzaniu czasu w przydomowym salonie na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz, aby wypoczynek na tarasie był naprawdę przyjemny, powinieneś zadbać nie tylko o wygodne meble i atrakcyjne dekoracje. Bardzo ważne jest także nastrojowe oświetlenie. Oto kilka porad, dzięki którym w przyjemny sposób oświetlisz swój taras, a każdy wieczór spędzony na nim, będzie wyjątkowy. A jeśli jeszcze nie wiesz jak zaaranżować swój taras, ciekawe inspiracje znajdziesz na https://www.wibud.com.pl/ogrod-w-stylu-industrialnym-tak

Girlandy światełek

candles-2132265_1280

Obok punktów oświetleniowych, które stanowią główne oświetlenie tarasu, warto wykorzystać sznury lampek. Ta świetlna ozdoba, przez większość z nas kojarzona jedynie ze świętami Bożego Narodzenia jest coraz modniejszym dodatkiem do aranżacji, który jest wykorzystywany przez cały rok. Girlandy lampek będą prezentować się doskonale na tarasie i sprawią, że zapanuje na nim przyjemna atmosfera.

Możesz postawić na sznur zwykłych lampek w kształcie żarówek, ale równie ciekawy efekt uzyskasz, jeśli wybierzesz np. cotton ballsy, czyli świecące, bawełniane kulki. Nadadzą one całej stylizacji bardziej romantyczny charakter. Należy jedynie pamiętać, aby cotton balls były umieszczone pod zadaszeniem.

Lampiony

twilight-2291361_1280

Nic innego nie pomoże stworzyć nastrojowego klimatu, jak ciepły blask świec. Dlatego właśnie w aranżacji swojego salonu na świeżym powietrzu uwzględnij też lampiony. Nie ważne na jaki rodzaj lampionów się zdecydujesz – mogą to być zarówno wiszące latarnie w marokańskim stylu, jak i ciekawie ozdobione słoiki, do wnętrza których włożysz świeczki – im więcej lampionów, tym ciekawszy efekt uzyskasz.

Biokominek

Wprawdzie blask bijący od niego nie zapewni komfortowego oświetlenia tarasu, jednak z pewnością sprawi, że zapanuje na nim przyjazny klimat. Biokominek to nowoczesna forma kominka, opalana specjalnym paliwem. Przypomina on szklany znicz o minimalistycznej formie i odpowiednio ulokowany, może zapewnić źródło ciepła.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *