Jakie wybrać rolety do domu?

Posted by on 24 grudnia 2015 | 0 comments

Jakie wybrać rolety do domu?

Jeśli znudziły Ci się tradycyjne zasłony, a szukasz ciekawego sposobu na wykończenie okna? Wybierz rolety. Dzięki nim okna nabierają lekkości i oryginalnego wyglądu. Poza tym, rolety wyróżniają się funkcjonalnością. Skutecznie chronią przez słońcem i spojrzeniami przechodniów.  W sklepach znajdziesz kilka rodzajów rolet – zwijane, plisowane, rzymskie.

Rolety zwijane

Jednymi z najpopularniejszych są rolety zwijane, które nakręca się na specjalną rolkę za pośrednictwem łańcuszka lub silniczka. Są one proste w obsłudze, skuteczni chronią przed słońcem i światłem, a poza tym są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Opuszczane pionowo na całą długość okna bądź do wybranej długości. Mogą być zamontowane na ścianie lub w górnej części futryny okna. Można wybrać kasetowe lub wolnowiszące. Kasetowe, dzięki temu, że są osadzone w prowadnicach, nie ruszają się na wietrze i idealnie przylegają do ścian.

Rolety plisowane

Ten rodzaj rolet wyróżnia się charakterystycznymi plisami. Zwijają się podobnie, jak harmonijka zwijana w górę i w dół. Mogą mieć uchwyt lub sznureczek. Rolety jednofunkcyjne zwijają się od dołu ku górze. Rolety dwufunkcyjne z kolei, zwijają się w obu kierunkach. Pozwala to na zasłonięcie wybranej połaci okna. Rolety sprawdzają się zarówno w mieszkaniach, jak i w domach.

Rolety rzymskie

Największe możliwości aranżacyjne i dekoratorskie dają rolety rzymskie. Mają różnorodne zakończenia takie jak falbanki, plisy, pompony, z firaną. Bez trudu znajdziesz model klasyczny, jak i bogato zdobiony.  Składają się falami poprzez pociągnięcie za sznurek. Rozwiązanie najczęściej wykorzystuje się ze względów estetycznych w mieszkaniach czy w domach.

Materiały na rolety

Najczęściej można spotkać rolety tekstylne, papierowe i bambusowe. Tekstylne są zdecydowani najchętniej wybierane do biur a także mieszkań i domów. Mogą być praktycznie wykonane z każdej tkaniny, która Ci się podoba. Może być kryjąca lub przezroczysta, bawełniana, jedwabna lub woalowa. Wszystko zależy od zasobności portfela i fantazji. Bambusowe rolety najczęściej wybierane są przez miłośników stylu Etno i ekologii. Sprawiają, że wnętrza stają się bardziej ciepłe. Niestety  nie chronią w pełni przed słońcem.. Rolety plisowane są najczęściej produkowane z papieru. Rolety papierowe mają zdecydowanie najniższą trwałość.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *