Lampki na biurko – na co zwracać uwagę

Posted by on 10 kwietnia 2014 | 0 comments

Lampki na biurko – na co zwracać uwagę

Od młodych lat wmawiano nam, że czytanie w mroku psuje wzrok. Co prawda to przekonanie nie zostało potwierdzone naukowo, ale faktem pozostaje, że praca przy słabszym oświetleniu może zmęczyć nam oczy. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę podczas doboru na biurko?

Moc

Po pierwsze – musimy widzieć wszystko wyraźnie, zwłaszcza jeśli pracujemy nad drukowanym tekstem. Badania potwierdziły szybkie wysuszanie się rogówki, zmęczonej przeglądanie ciągiem czarnych literek na białym tle, a efekt ten zwielokrotnia się w przypadku zmęczonych niewyraźnym światłem oczu. Dlatego upewnijmy się, że nasza lampka obejmuje swym światłem cały blat biurka. Z drugiej strony musisz mieć pewność, że nie będzie cię oślepiać, więc idealnym rozwiązaniem będzie żarówka 40 w lub energooszczędny LED.

lampa na biurko

Kształt

Najlepszym rozwiązaniem będzie lampka z giętką szyją, którą będziesz mógł skierować w dowolny fragment blatu. Upewnij się osłona nie przepuszcza światła. W ofercie znajdziesz też wiele lampek z dodatkowo zamontowanymi uchwytami na długopisy, ołówki i inne przybory biurowe. Mogą służyć jako poręczne przechowalnie niezbędnych materiałów. Najlepiej jeśli lampka będzie miała włącznik na obudowie, nie chcesz za każdym razem schylać się do kabla.

lampka biurowa

Estetyka

Nie oszukujmy się – często biurko jest wizytówką profesjonalisty, więc zadbaj by stojący na niej przedmiot był dopasowany do reszty wystroju. Pod ciemne drewno dobrze będzie się prezentować metaliczny lakier o przytłumionej barwie, do nowoczesnych biurek bardziej przyda się lampka w wymyślnym kształcie i o matowych barwach. Zawsze warto by było to urządzenie wykonane z solidnego materiału, tandeta będzie się rzucać w oczy. Szeroki wybór lampek na dowolne potrzeby znajdziesz tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *