Mieszkanie w stylu loft – modny minimalizm

Posted by on 7 stycznia 2016 | 0 comments

Mieszkanie w stylu loft – modny minimalizm

Choć trend na loftowe wnętrza pojawił się stosunkowo niedawno, to swoje początki miał już spory czas temu i był raczej przymusem niż modą. Wszystko za sprawą ubogich artystów, którzy adaptowali na mieszkania stare budynki pofabryczne z ogromnymi oknami i wysokimi sufitami. Dziś nawet przestrzenie w nowoczesnych blokach lub kamienicach aranżowane są surowo i minimalistycznie. Chcesz urządzić mieszkanie w stylu loftowym? Poznaj prawa, jakimi rządzą się takie wnętrza.

1. Nie chowaj przewodów instalacji, a wręcz przeciwnie – wyeksponuj je. Fragmenty rur czy przewodów elektrycznych to stały element loftów. Zamiast chować instalacje po tynkiem, możesz zaopatrzyć się w ładne, miedziane rury, albo przemalować przewody na modny, rzucający się w oczy kolor.

2. Otwieraj przestrzeń. Jedną z głównych cech loftów była ich wielkość. Nie każdy może sobie pozwolić na taki metraż mieszkania, dlatego w nowym budownictwie można pozbyć się ścianek działowych, powiększyć otwory na drzwi i utrzymać wnętrze w bardzo jasnych kolorach – zaowocuje to optycznym powiększeniem pomieszczeń.

3. Zaaranżuj surowe ściany. Świetnie sprawdzi się tu cegła, płyty z betonu architektonicznego, płyty OSB, lub zwykły biały tynk nakładany grubym wałkiem. Na takich ascetycznych powierzchniach świetnie będą wyglądały duże obrazy w odcieniach brązu, szarości, czerni. Jeśli chodzi o podłogi, to doskonale sprawdzą się tu solidne płytki drewniane, ale będą pasować również naturalnie wyglądające panele.

4. Zadbaj o loftowe wyposażenie. Podczas wybierania mebli kieruj się ich minimalistycznym i naturalnym wyglądem – powinny być proste i łączyć materiały takie jak drewno, metal, skóra. Bardzo charakterystycznym elementem loftów jest też specyficzne oświetlenie – kiedyś były to wielkie, metalowe lampy z kratami, teraz zgrabną i nowoczesną lampę w takim stylu znajdziesz w wielu sklepach wnętrzarskich.

Do loftowego wnętrza można zaadaptować też mnóstwo przedmiotów, które kiedyś byłyby dość dziwacznym wyposażeniem domu, ale teraz prezentują się bardzo stylowo. Wśród nich są np. stare, metalowo szklane szafy lekarskie, latarnie naftowe, masywne ławy drewniane czy meble z palet.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *